top of page

NOVINKY Z CESTOVNÉHO POISTENIA 2021

Chystáte sa na dovolenku? Cestovných poistení je veľa, poraďte sa preto s odborníkom. Pri výbere vášho cestovného poistenia by ste si mali všímať, či vám pokryje karanténu v zahraničí, ak ochoriete, liečebné náklady, alebo storno poplatky pri zrušení alebo predčasnom ukončení dovolenky. Ak teda deň pred dovolenkou zistíte, že ste pozitívni a nemôžete odcestovať, poistenie vám môže ušetriť peniaze.

Zdroj: STV1

Poisťovne sa pripravujú na letnú sezónu, reagujú aj na situáciu s koronavírusom. Niektoré produkty by cestovateľom pokryli karanténu v zahraničí alebo uhradili storno poplatky za pobyt, ak sa infikujú krátko pred odchodom. Chorvátsko, Grécko, Taliansko či Turecko - obľúbené dovolenkové destinácie Slovákov sa toto leto budú zrejme meniť v závislosti od aktuálnej epidemickej situácie vo svete.

Náklady na zdravotnú liečbu v zahraničí môžu byť naozaj veľmi, veľmi drahé.


Pri výbere cestovného poistenia by ste si mali všímať, či vám pokryje karanténu v zahraničí, ak ochoriete, liečebné náklady, alebo storno poplatky pri zrušení alebo predčasnom ukončení dovolenky. Ak teda deň pred dovolenkou zistíte, že ste pozitívni a nemôžete odcestovať, poistenie vám môže ušetriť peniaze. V súčasnosti už je kryté napríklad aj to, že musíte zostať doma z dôvodu vašej pozitivity, alebo z dôvodu toho, že musíte zostať v karanténe.

Poisťovne sa riadia zoznamom bezpečných a rizikových krajín, ktoré na svojej stránke eviduje ministerstvo zahraničných vecí. Pokiaľ cestujete do rizikových krajín, poisťovne odporúčajú pripoistiť sa.

Zo stanoviska poisťovne AXA: V prípade rizikových krajín odporúčame zákazníkom pripoistenie, v ktorom kryjeme liečebné úkony súvisiace s ochorením COVID-19 do výšky štyridsaťtisíc eur. Aktuálne pripravujeme navýšenie až do výšky jedného milióna eur.

V krátkom čase niektoré poisťovne plánujú aktualizovať cestovné poistenie a rozšíriť ho o liečebné náklady v súvislosti s koronavírusom pre všetky krajiny, teda bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú rizikové. Analytik upozorňuje, že tento typ cestovného poistenia zrejme zdražie, vzhľadom na vyššie náklady pri liečbe. Zrejme sa to odzrkadlí aj na cene, či už to bude v rámci pripoistenia, alebo to bude formou nejakých balíkov, ktoré už budú obsahovať aj tieto pandemické ochorenia.V minulom roku poisťovniam výrazne klesli príjmy z tohto typu poistenia, tento rok už s oživením cestovného ruchu rátajú.

Zdroj: STV1

@petra&andrea

13 views0 comments
bottom of page