top of page

Investovať či nie v dnešnej dobe inflácie?

V poslednom období dostávam od mojich klientov veľa otázok, či aj v dnešnom období majú stále pokračovať v investíciách do fondov či už podielových alebo v ETF. Preto vám napíšem pár rád k tejto téme.Tí, ktorí investujete v podielových fondoch alebo v ETF-kách


Nezabúdajte na to, o čom sa spolu rozprávame na stretnutiach. Pri investovaní nepodliehajte emóciám a panike pri dočasných poklesoch trhov. Práve naopak. Každý pokles treba využiť na lacnejší nákup podielov. Chápem, že Vás to môže stresovať, keď takého obdobie trvá dlhšie ako mesiac, pri investovaní je to však úplne normálna vec.


Malé rady

- Ponechajte pravidelnú investíciu bežať, prípadne ju v čase poklesov navyšujte alebo urobite mimoriadny vklad vo vyššej ľubovoľnej sume

- Nesledujte každý deň svoj účet, nemusí Vám to robiť dobre na psychiku . Pokiaľ to emočne zvládnete, kľudne si sledujte volatilitu (kolísanie) a dokupujte aj nepravidelne podiely (ja to tak napríklad robím)

- Keď sa chcete poradiť, dohodnite si so mnou stretnutie.
Tí, ktorí ešte neinvestujete / nesporíte v podielových fondoch alebo ETF kách

V tomto období je výborné začať. Jednorazová alebo pravidelná investícia do fondov vám môže v budúcnosti (o pár rokov) priniesť zaujímavé zhodnotenie. Takže neváhajte, na začiatok vám stačí aj malá suma, môžete začať odkladať napríklad 20 Eur mesačne. Ak sa vám to zapáči, môžeme vaše porfóliá rozvíjať ďalej pri pravidelných servisných stretnutiach.


Ďakujem za vašu dôveru aj v oblasti investícií, ktorá vie vám a vašim deťom zabezpečiť kvalitnejší životný štandard, než môžete aktuálne očakávať od štátu.


Uživajte leto, pokračujte vo vašich pravidelných investíciách a teším sa na vaše podnety a na ďalšie stretnutia


„Je to úplne jednoduché. Musíte byť chamtivý vo chvíli, keď ostatní majú strach a mať strach, keď ostatní sú chamtiví.“
Warren Buffet

Vaša Andrea

50 views0 comments
bottom of page