top of page

Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou? Odpoveďou je investovanie

Ako ujedá z majetku inflácia?

V minulosti stačilo odložiť peniaze do konzervatívnych aktív, treba dnes riskovať?

Alebo investovať konzervatívnejšie, ale tak, aby peniaze boli ochránené pred infláciou?


Inflácia ukrajuje z nákupov aj úspor. Podľa rýchleho odhadu Eurostatu medziročná inflácia na Slovensku v septembri tohto roku prudko stúpla na 5,1 %. Drahšie sú potraviny, oblečenie, vybavenie domácnosti aj doprava. Inflácia si ukrajuje z veľkosti našich nákupov, ako aj z našich úspor v banke.

Je dobré nenechať úspory, ktoré plánujeme použiť až o niekoľko rokov, ležať na bežnom účte. Dlhodobé rezervy by sme totiž mali mať uložené tam, kde si dokážu udržať svoju kúpnu silu. Jedným z možných riešení sú napríklad aj globálne zamerané akciové investičné stratégie.

Znehodnocovanie peňazí sa týka aj majetných Slovákov. Solventní klienti nenechávajú svoje peniaze ležať bez pohybu, preto vo všeobecnosti majú predpoklady na to, aby ich súčasné tempo zdražovania nepoškodilo. Klienti, ktorí majú dlhodobo zainvestované obzvlášť aj v akciových aktívach vidia, že majú pred infláciou veľký náskok.

Aby peniaze nestrácali na hodnote ležiac na obyčajnom bežnom účte, je potrebné zamerať sa na výber vhodného finančného produktu.

Poraďte sa s nami, ako zvoliť vhodnú stratégiu práve pre Vás.

Existuje viacero zaujímavých riešení, ktoré môžu byť konzervatívnejšie alebo zamerané napríklad na ETF fondy. Samozrejme pre konzervatívnejšie zmýšľajúcich klientov máme tiež zaujímavé riešenia, napr. investovanie do realitných projektov s pomerne stabilným výnosom prekrývajúcim infláciu.54 views0 comments
bottom of page